BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vėlinės, kapinės ir obuoliai

Aš švenčiu vėlines. Halloweenas - amerikoniškas komercinis išmislas. Sakoma, kad Lietuvoje jam nelabai sekasi progyt. Ir puiku, jau geriau mūsiškos užgavėnės. Gaila jų tradicijos mirštą. Viskas per telefonspynes, šiemet nė vieni žydukai neatėjo :/ pala, juk ir negalėjo, aš sėdėjau už jūrų marių :D bet užpernai irgi nebuvo. Na, reikės kitamet paremti duris grotelėm, tegu eina mažieji prašinėtojai. Nukrypau aš čia. Buvom kaime lankyt gyvų ir nelabai gyvų giminių. Lankom iškart keletą kapinių, visi skirtingose vietose palaidoti. Vienos kapinaitės didesnės, kitos mažesnės. Tos mažosios senos ir gražios, dabar taip jau nebebūna, pvz:

Pavyzdžiui šitas senutėlis kryžius su vitražu. Gaila neparašyta ant jo kada pastatytas, bet kai saulė krenta per stikliukus labai gražu

Pavyzdžiui šitas senutėlis kryžius su vitražu. Gaila neparašyta ant jo kada pastatytas, bet atrodo senas. Kai saulė krenta per stikliukus labai gražu (kiek gražus gali būt toks dalykas)

Ir dar ten yra mažutėlaitė suklypus koplytėlė...

Ir dar ten yra mažutėlaitė suklypus koplytėlė...

...pastatyta prieš 160 metų!

...pastatyta prieš 160 metų!

Kitose kapinėse dar likę tokių senų kryžiukų, skaičiuojančių paskutinius metus

Kitose kapinėse dar likę tokių senų kryžiukų, skaičiuojančių paskutinius metus

O čia šiaip, man labai patinka su macro žaisti

O čia šiaip, man labai patinka su macro žaisti

D

Ir pačioj pabaigoj visada lankom mano labai mylimą krikštatėvį. Čia viena magiška obelis, kuri turi daugiau obuolių nei lapų :D

Patiko (9)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

ziuzi2009-11-02 15:48

manai, helowenas kertasi su musu tradicijom??gi taj sena pagoniska svente, negalime jos pamirsti, bet sutinku, kad pati svente turetu but kiek kitokia. ..na is tiesu ne “siek tiek “, ja reikia is pamatu keist(:

parazzzite2009-11-02 16:02

Halloweenas buvo skirtas apsisaugot nuo jų vietinės piktos dvasios ar tai dievo, kažkas panašaus. Mes tokio personažo neturim, todėl tos kaukės ir visas maskaradas išeina nei šis, nei tas, ypač kai tvyro tradicinė ramesnė nuotaika. O Vėlinės.. nežinau ką ten keist, gal tik kvailas plastikines žvakes su dirbtiniais kvietkais viduj :)) gal ir sveika kartą per metus išsikrapštyt iš namų ir aplankyt giminaičius, kad ir negyvus, o ta pačia proga ir gyvus..

nematoma2009-11-02 19:51

Na mano žinio helovynas vyskta spalio paskutine dieną, o vėlinės lapkričio pirmą dieną… kam čia jas plakti į vieną dieną. Taigi viską reziumuojant galima pasakyt, kad niekas nesikerta, na iš kitos pusės niekas nekaltas jei per tą helovyną kas nors per daug saldainių prisivalgo ir per vėlines būna bloga ;)

scania2009-11-02 20:13

Helovynas skirtas nuginti dvasias, Vėlinės - kviesti dvasias, padėkoti protėvių dvasioms už pagalbą.
Net jei į helovyną žiūri nerimtai, tai vis tiek kartoji apeigas dvasių nuginimui - kaukės, triukšmas…
Po helovyno neik į kapines, šiaip ar taip savo protėvius juk baidei :D
Nors kita vertus, jei jauti, kad protėviai ateis tik pabarti nukrypusios atžalos - tai švęsk helovyną, vis ramiau miegosi :D

Ūžesiai ausyse2009-11-03 09:04

Apžiūrint parduotuves paskutinius 15 metų, matos, kad Vėlinės - ne ką blogesnė komercinė “šventė” nei Hellovynas. :)

Bailys Anonimas2009-11-03 09:47

Nu mano paskaičiavimais, prieš 148 metus, o ne 160, jei čia pagal tą datą 1861 spręst.

Learn2basic arithmetics, n00b.

parazzzite2009-11-03 10:09

Čia mano asmeniniai pezalai, kurie niekada nebuvo niekur pavadinti labai teisingais ar prasmingais, todėl leidžiu sau netaisyt gramatinių ir aritmetinių klaidų

Taugis2009-11-03 13:44

kažkieno žinios ne visai tikslios.Lapkričio pirmoji yra Visų Šventujų,o ne mirusiųjų diena.Vėlinės yra lapkričio antrąją.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras